PORANKI KREATYWNEGO MALUCHA

Serdecznie zapraszamy dzieci od 1 do 4 roku życia na warsztaty połączone z swobodną zabawą.
Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych:
– 1-2 latki
– 3-4 latki
Z nami dzieci świetnie się bawią, chętnie poznają świat z udziałem wszystkich zmysłów oraz śmiało eksperymentują.
Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby wszechstronnie rozwijać rozwój dziecka.
Koszt zajęć: 30 zł
Zajęcia trwają 90 minut.
Długo? Zdecydowanie jest to odpowiedni czas dla dziecka, biorąc pod uwagę kilka aktywności:
– swobodna zabawa,
– przywitanie,
– aktywność muzyczno- rytmiczna,
– zajęcia odkrywcze,
– odpoczynek, bajkoterapia,
– aktywność plastyczna,
– posiłek,
– pożegnanie.
SWOBODNA ZABAWA
Czas poznać zabawki, salę, pozaglądać w każdy kąt. Dla dzieci to bardzo ważne. Swoboda zabawa pozwala dzieciom zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu w sposób łagodny. W trakcie zabaw swobodnych dzieci poznają interesujące je przedmioty dzięki czemu zabawki nie będą rozpraszać ich w trakcie zajęć.

ZAJĘCIA
Zaczynamy od przywitania się. Ważne jest dla nas to, aby każde dziecko czuło się wyjątkowo, było zauważone. Następnie czas na aktywności muzyczne. Gimnastyka na dywanie, aktywna rytmika, zabawy ruchowe pozwalają nam rozruszać ciało i poczuć, że pracujemy w grupie. Dzieci uczą się przez naśladownictwo, dlatego też liczymy na aktywny udział tych „małych” i „dużych” uczestników zajęć. Tematyczne skarbnice wiedzy i pomysłów to zajęcia odkrywcze, które pozwolą nam aktywnie poznawać świat.

CZAS ODPOCZYNKU
Ładujemy akumulatory 😊 Podczas słuchania opowiadań, teatrzyków kukiełkowych czas na odpoczynek, po to by za chwilkę podzielić się z wszystkimi talentami plastycznymi.

AKTYWNOŚĆ PLASTYCZNA
Malujemy, kleimy, rysujemy, modelujemy. Czas na rozwój kreatywności dziecka, oraz ćwiczenia motoryki małej. Dzieci w tej części zajęć będą tworzyć kreatywne cuda, którymi pochwalą się po zajęciach w domu 😊

PRZEKĄSKA
W trakcie tak aktywnych zabaw oraz zajęć, czas napełnić puste brzuszki. Dzieci w miłym towarzystwie rówieśników zajadać będą przekąski przyniesione z domu.

POŻEGNANIE
W ostatniej już części naszych zajęć podsumujemy co działo się w ich trakcie. Na koniec pożegnamy się piosenką.
KONIECZNIE ZABIERZCIE ZE SOBĄ
– Wygodne obuwie lub skarpetki antypoślizgowe
– Wygodny strój (dla siebie i malucha)
– Napój i przekąski dla dziecka
– Strój na zmianę.
WAŻNE INFORMACJE
Prosimy nie spóźniać się. Rytm zajęć dla dzieci jest bardzo ważny, czują się bezpieczniej kiedy wiedzą jakie aktywności następują po sobie.

Drogi Rodzicu, nie oczekuj od dziecka, że od pierwszych zajęć śmiało ruszy do poznawania świata. Każde dziecko potrzebuje odpowiedniego dla SIEBIE czasu na adaptację w nowym miejscu, aby poczuć się pewnie. Nie naciskaj. Będziemy wspólnie zachęcać dziecko ciekawymi zabawami i zajęciami do wspólnych aktywności.

Dziecko to aktywny obserwator. Nawet, jeśli Twoje dziecko na zajęciach siedzi „obok” i nie ma ochoty dołączyć do grupy, nie znaczy, że nic z zajęć nie wynosi. Dziecko to aktywny obserwator, który zapamiętuje wszystko, czemu przygląda się lub przysłuchuje.

Z uwagi na nasze zdrowie oraz zdrowie innych uczestników, prosimy przyprowadzać na zajęcia wyłącznie zdrowe dzieci.

Rodzicu, bierzesz odpowiedzialność za zdrowie swoje i dziecka!
Scroll to Top