Kim jesteśmy

Ciocia Asia
W PRACY Z DZIEĆMI…
Stawiam na samodzielność. Jako nauczyciel Montessori z wileloletnim doświadczeniem „ufam” dziecku i jego indywdulanym doświadczeniom. To zaufanie i wiara w malucha powoduje, że szybciej odkywa własne możliwości. Nie odceniam. Czy dziecko może zrobić coś źle? Uważam, że nie. Może zrobić coś inaczej, ale to nieznaczy, że popełniło błąd. Dzięki wartościom, które stosuje w pracy z dziećmi, trwale budujemy do siebie zaufanie. Ta więź pozwala Mi podążać za dzieckiem i stwarzać mu nowe, atrakcyjne wartunki i okazje do rozwoju umiejętności, które w danej chwili są dla niego ważne.
POZA PRACĄ…
Staram się każdą wolną chwilę spędzić z rodziną. Nie ważne jest dla mnie miejsce i okoliczności. Istotni są ludzie z którymi spędza się czas wolny. Jestem spełniona wśród roślin i własnych sadzonek. Co wiosnę mały balkon zamieniam w ogród z wieloma gatunkami warzyw. Kiedy martwię się czymś, lub mam problem do przemyślenia, zamykam się w kuchni. W trakcie gotowania przychodzą mi do głowy kreatywne rozwiązania oraz wyśmienite dania których nie powstydziłby się Michel Moran. Czuję się spokojna kiedy w domu wokół mnie panuje ład i porządek. Muszę tylko nauczyć się odpoczywać 😊
MOJE MOTTO…
„Dla całego świata możesz być nikim, ale dla kogoś możesz być całym światem” Mały Książę – Antoine de Saint- Exupery
W PRACY Z DZIEĆMI…
Stawiam na indywidualność i kreatywność. W kontaktach z najmłodszymi, bazuję na aktualnych dyspozycjach dzieci w zakresie samodzielnego myślenia, aktywności motorycznej oraz uczuciowej. Ważne jest dla mnie, aby każde dziecko rozwijało się w swoim tempie, zgodnie z zainteresowaniami oraz potrzebami. Dużo uwagi poświęcam rozwoju kreatywności oraz budowaniu twórczego potencjału dzieci.
POZA PRACĄ…
Czytam, trenuję i wędruję po górach. Każdy wolny weekend spędzam aktywnie na wsi, a każdy urlop w Tatrach.
MOJE MOTTO
Bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi ta sama woda. Paulo Coelho,
Ciocia Emilka
Ciocia Kasia
W PRACY Z DZIEĆMI
Stawiam na indywidualne podejście. Ważny dla mnie jest nie tylko wszechstronny rozwój dziecka i przygotowanie go do przedszkolnej edukacji, ale przede wszystkim zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Istotne dla mnie jest również aby dziecko czuło się jak najlepiej w nowym dla niego otoczeniu i mogło cieszyć się każdą chwilą.

POZA PRACĄ
Jestem osobą, która uwielbia spędzać aktywnie każdą wolną chwilę. Najlepiej odpoczywam na świeżym powietrzu, zwłaszcza spacerując, biegając lub wybierając się na długie wycieczki rowerowe poza miasto.

MOJE MOTTO
„Jeśli jesteś zły – to krzycz,
jeśli smutny – płacz,
jeśli szczęśliwy – śmiej się na głos. Tłumione emocje to trucizna, która niszczy cię od wewnątrz”.
– Nah Kin.  
Scroll to Top